Home Staging

 

Co je to Home staging?

Home staging je příprava nemovitosti k  prodeji nebo pronájmu a její profesionální prezentace na realitním trhu. Je určena pro realitní kanceláře i pro soukromé vlastníky nemovitostí.

V záplavě nabídek si kupci svůj nový domov pečlivě vybírají. Proto je důležité představit dům či byt v tom nejlepším světle, tak, aby vynikla především funkčnost bydlení, k čemu jednotlivé místnosti slouží a vykouzlit atmosféru domova. Vzbudit dojem, že po koupi již nebude třeba dělat spoustu úprav. Oprostit jej od života stávajících obyvatel a ukázat klientovi prostor, kde by mohl žít a uplatnit své představy.

Proč home staging?

Podle statistik si nejvíce kupců vyhledává nemovitost na internetu. Z mnoha fotografií nemovitostí nejdříve zaujmou pečlivě vybrané pohledy do upravených místností nabízených domů či bytů.

Někdy stačí pár drobných úprav a nemovitost rázem vypadá  atraktivněji. Váš dům či byt připravíme tak, aby byl nabízen bez vašich osobních věcí, působil atraktivně s minimem nábytku, barvy a doplňky sladěné. Někdy stačí interiér prosvětlit a odstranit několik rušivých prvků, jindy je třeba zcela přeuspořádat nábytek. 

Je však nutné si uvědomit, že home staging nechce vyvolat představu lepšího stavu nemovitosti a už vůbec neopravuje nějaké technické nedostatky. Naopak, posiluje jeho kladné stránky a zájemci o koupi napomáhá v co nejlepší orientaci a představivosti.

Kolik stojí?

Úvodní setkání s klientem je zdarma. Zde vysvětlíme systém home stagingu a probereme postup prací. Následuje osobní konzultace na místě (min. 1 – 2 hodiny), zhotovení fotografií současného stavu, odhad rozsahu prací a ceny za jednotlivé činnosti. Komplexní cena se pohybuje dle rozsahu činností cca od 5.000,- do 5% prodejní ceny nemovitosti.

 

Ukázka zpracování prezentace při prodeji domu

kliknutím zobrazíte PDF prezentaci